SL151A100JAB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SL151A100JAB
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10PF 100V NP0 RADIAL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Height Seated (Max) :
0.150 3.81mm
Lead Style :
Straight
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
10pF
Factory Lead Time :
11 Weeks
Packaging :
Bulk
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
Radial
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Mount :
Through Hole
Lead Pitch :
2.54mm
Pbfree Code :
No
Published :
HTS Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Through Hole
Series :
SkyCap® SL
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Datasheets
SL151A100JAB
KYOCERA AVX SL151A100JAB
SkyCap® SL 10pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Through Hole Radial