SKY66112-11
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SKY66112-11
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
22-SMD Module
Datasheet
Download
Description
CONNECTED HOME/WEARABLEBLE+ZIGBE
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
RF Front End (LNA + PA)
Terminal Form :
NO LEAD
Height Seated (Max) :
1.1mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
JESD-609 Code :
e4
Published :
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Telecom IC Type :
TELECOM CIRCUIT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Surface Mount :
yes
Width :
3mm
Length :
3.5mm
Number of Terminations :
22
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Terminal Pitch :
0.5mm
Number of Functions :
1
RF Type :
ZigBee®
Pbfree Code :
yes
Supply Voltage :
3V
Frequency :
2.4GHz
Operating Temperature (Max) :
85°C