SKL20120
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SKL20120
Manufacturer
Celduc
Package / Case
4-SIP
Manufacturer :
Celduc
Product Category :
Solid State Relays
Termination Style :
Series :
Load Current :
16 A
Package / Case :
4-SIP
Voltage - Load :
12 V ~ 280 V
Voltage - Input :
24VDC
Product Status :
Active
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Package :
Box
Supplier Device Package :
Output Type :
AC, Zero Cross
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
SKL20120
Celduc SKL20120
SKL20120 datasheet pdf and Solid State Relays product details from Celduc stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
  • Panasonic
    SSR RELAY DPST-NO 130MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NC 100MA 0-400V
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V