SI5338B-B07100-GM
Mfr.Part #
SI5338B-B07100-GM
Package / Case
24-VFQFN Exposed Pad
Description
I2C CONTROL, 4-OUTPUT, ANY FREQU
Product Category :
Application Specific Clock/Timing
Operating Temperature (Max) :
85°C
JESD-30 Code :
S-XQCC-N24
Primary Clock/Crystal Frequency-Nom :
30MHz
Terminal Position :
QUAD
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Terminal Form :
NO LEAD
Height Seated (Max) :
0.9mm
Width :
4mm
Number of Terminations :
24
Package / Case :
24-VFQFN Exposed Pad
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
uPs/uCs/Peripheral ICs Type :
CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.71V
Terminal Pitch :
0.5mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Additional Feature :
IT ALSO OPERATES AT 2.5V AND 3.3V NOMINAL
Mounting Type :
Surface Mount
Supply Voltage :
1.8V
Temperature Grade :
Industrial
RoHS Status :
RoHS Compliant
Supply Voltage-Max (Vsup) :
1.98V
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Output Clock Frequency-Max :
350MHz
Packaging :
Tray
Surface Mount :
yes
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Length :
4mm
Datasheets
SI5338B-B07100-GM
Skyworks Solutions, Inc. SI5338B-B07100-GM
Application Specific Clock/Timing Skyworks Solutions, Inc. SI5338B-B07100-GM Overview
SI5338B-B07100-GM Features
SI5338B-B07100-GM Applications
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD
Catalog related products
  • Texas Instruments
    IC CLK BUF 400MHZ 1CIRC 32WQFN
    IC CLK BUFFER PCIE 1:2 8TDFN
  • Intersil (Renesas Electronics Corporation)
    IC FAN/BUFFER DIFF 20TSSOP
    IC BUFFER 8OUTPUT DIFF 48-TSSOP
    IC CLK GENERATOR 100MHZ 24QFN