SG-9101CE-D10PHACA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SG-9101CE-D10PHACA
Manufacturer
Epson
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC PROG XO CMOS DWN SPRD
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Programmable Oscillators
Series :
SG-9101
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Programmable Type :
Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range :
670kHz~170MHz
Base Resonator :
Crystal
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Spread Spectrum Bandwidth :
-1.00% Down Spread
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
3.7mA
Voltage - Supply :
1.62V~3.63V
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Tube
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
XO (Standard)
Output :
CMOS
Epson SG-9101CE-D10PHACA
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Microchip Technology
    MEMS OSC PROG BLANK 10MHZ-460MHZ
  • Microchip Technology
    MEMS OSC PROG BLANK 10MHZ-170MHZ
    XTAL OSC PROG BLANK 10MHZ-460MHZ