SG-9101CB-C10PGBCC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SG-9101CB-C10PGBCC
Manufacturer
Epson
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC PROG XO CMOS CTR SPRD
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Programmable Oscillators
Series :
SG-9101
Spread Spectrum Bandwidth :
±1.00% Center Spread
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Available Frequency Range :
670kHz~20MHz
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Mounting Type :
Surface Mount
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
1.62V~3.63V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Output :
CMOS
Packaging :
Tube
Programmable Type :
Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Disable) (Max) :
3.7mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
XO (Standard)
Epson SG-9101CB-C10PGBCC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Microchip Technology
    MEMS OSC PROG BLANK 10MHZ-460MHZ
  • Microchip Technology
    MEMS OSC PROG BLANK 10MHZ-170MHZ
    XTAL OSC PROG BLANK 10MHZ-460MHZ