SG-9101CA-C10PGDCB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SG-9101CA-C10PGDCB
Manufacturer
Epson
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC PROG XO CMOS CTR SPRD
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Programmable Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Series :
SG-9101
Output :
CMOS
Programmable Type :
Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Voltage - Supply :
1.62V~3.63V
Available Frequency Range :
670kHz~170MHz
Packaging :
Tube
Function :
Enable/Disable
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Disable) (Max) :
3.7mA
Type :
XO (Standard)
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Spread Spectrum Bandwidth :
±1.00% Center Spread
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Base Resonator :
Crystal
Epson SG-9101CA-C10PGDCB
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Microchip Technology
    MEMS OSC PROG BLANK 10MHZ-460MHZ
  • Microchip Technology
    MEMS OSC PROG BLANK 10MHZ-170MHZ
    XTAL OSC PROG BLANK 10MHZ-460MHZ