SFJEC5000334MX0
Mfr.Part #
SFJEC5000334MX0
Description
CAP FEEDTHRU 0.33UF 500V AXIAL
Current :
15A
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
Terminal Finish :
Silver
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.386Diax0.370L 9.80mmx9.40mm
Capacitance :
0.33μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Insertion Loss :
66dB @ 100MHz
Voltage - Rated :
500V
Thread Size :
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
11 Weeks
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Functions :
1
Diameter :
9.8mm
Height :
9.4mm
Tolerance :
±20%