SFECF10M7EA00S0-R0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFECF10M7EA00S0-R0
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
1412 (3531 Metric), 6 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FILTER
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Filters
Filter Type :
FM
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Insertion Loss :
3dB
Series :
CERAFIL®, SFECF
Product Status :
Last Time Buy
Impedance :
330 OHM
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
10.7MHz Center
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Product Type :
Signal Conditioning
Package / Case :
1412 (3531 Metric), 6 PC Pad
Product :
Ceramic Filters
Height (Max) :
0.055 (1.40mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Bandwidth :
330 kHz
Size / Dimension :
0.136 L x 0.122 W (3.45mm x 3.10mm)
3dB Bandwidth :
330 kHz
Type :
Ceramic Filter
Termination Style :
SMD/SMT
Introducing Ceramic Filters Murata Electronics SFECF10M7EA00S0-R0 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:1412 (3531 Metric), 6 PC Pad, Mounting Type:Surface Mount, Bandwidth:330 kHz, Type:Ceramic Filter, SFECF10M7EA00S0-R0 pinout, SFECF10M7EA00S0-R0 datasheet PDF, SFECF10M7EA00S0-R0 amp .Beyond Ceramic Filters Murata Electronics SFECF10M7EA00S0-R0 ,we also offer LFCV-45+, BFCG-162W+, LFCG-1000+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.