SFCML5000151MC0
Mfr.Part #
SFCML5000151MC0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Description
CAP FEEDTHRU 150PF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Additional Feature :
L-C TYPE CIRCUIT
JESD-609 Code :
e4
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.250Diax0.453L 6.35mmx11.50mm
Terminal Finish :
Silver
Tolerance :
±20%
Thread Size :
M5x0.8
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Inductance :
0.5 µH
Packaging :
Bulk
Insertion Loss :
10dB @ 100MHz
Series :
SFCM
Number of Functions :
1
Mounting Type :
Panel Mount
Package / Case :
Axial, Bushing
Voltage - Rated :
500V
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Capacitance :
150pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Factory Lead Time :
11 Weeks
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Current :
10A