SFCML5000101MC1
Mfr.Part #
SFCML5000101MC1
Description
CAP FEEDTHRU 100PF 500V AXIAL
e4
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±20%
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Panel Mount
Inductance :
0.5 µH
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Silver
Insertion Loss :
7dB @ 100MHz
Capacitance :
100pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.250Diax0.453L 6.35mmx11.50mm
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Published :
Current :
10A