SFBDP5000200ZC0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFBDP5000200ZC0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 20PF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Physical Dimension :
D6.35XH12.0 (mm)/D0.25XH0.472 (inch)
Series :
SFBD
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mounting Type :
Panel Mount
Current :
10A
Capacitance :
20pF
Thread Size :
Output Impedance :
50Ohm Ω
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.250Diax0.472L 6.35mmx12.00mm
Published :
Inductance :
0.25 µH
Diameter :
6.35mm
Insertion Loss :
1dB @ 100MHz
JESD-609 Code :
e4
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Number of Functions :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
-20% +80%
Voltage - Rated :
500V
Terminal Finish :
Silver
Additional Feature :
PI-TYPE CIRCUIT
Height :
12mm