SFBDL5000470ZC1
Mfr.Part #
SFBDL5000470ZC1
Description
CAP FEEDTHRU 47PF 500V AXIAL
Size / Dimension :
0.250Diax0.472L 6.35mmx12.00mm
Number of Functions :
1
Inductance :
0.5 µH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thread Size :
Mounting Type :
Panel Mount
Additional Feature :
L-C TYPE CIRCUIT
Factory Lead Time :
11 Weeks
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Diameter :
6.35mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
-20% +80%
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Series :
SFBD
Voltage - Rated :
500V
Output Impedance :
50Ohm Ω
Insertion Loss :
2dB @ 100MHz
Capacitance :
47pF