SFBDL2000153MX0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFBDL2000153MX0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 0.015UF 200V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Size / Dimension :
0.250Diax0.472L 6.35mmx12.00mm
Voltage - Rated :
200V
Current :
10A
Capacitance :
0.015µF
Physical Dimension :
D6.35XH12.0 (mm)/D0.25XH0.472 (inch)
Additional Feature :
L-TYPE CIRCUIT
Factory Lead Time :
11 Weeks
Output Impedance :
50Ohm Ω
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Silver
Series :
SFBD
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Bulk
Published :
Inductance :
0.75 µH
Mounting Type :
Panel Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e4
Thread Size :
Tolerance :
±20%
Diameter :
6.35mm
Number of Functions :
1
Height :
12mm