SFBDC5000680MC1
Mfr.Part #
SFBDC5000680MC1
Description
CAP FEEDTHRU 68PF 20% 500V AXIAL
Insertion Loss :
2dB @ 100MHz
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Physical Dimension :
D6.35XH12.0 (mm)/D0.25XH0.472 (inch)
Capacitance :
68pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Current :
10A
Tolerance :
±20%
Series :
SFBD
Output Impedance :
50Ohm Ω
Height :
12mm
Voltage - Rated :
500V