SES320F240V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SES320F240V
Manufacturer
nVent
Description
SES(F), 320 kA, 240 V Un, 1Ph 2W
Manufacturer :
nVent
Product Category :
Approval Agency :
CUL, UL
Mounting Type :
Chassis Mount
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Number of Poles :
1
Series :
SES320F
Package :
Retail Package
Type :
Type 2
Features :
Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV) :
350V
Voltage - Protection Rating (VPR) :
1.2 kV