SDR03EZPJ102
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SDR03EZPJ102
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 1 KOHM 5% 0.3W 0603
Stock
970
In Stock :
970
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Composition :
Thick Film
Factory Lead Time :
8 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
1kOhm
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.3W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Pulse Withstanding
Series :
SDR03
Datasheets
SDR03EZPJ102
ROHM Semiconductor SDR03EZPJ102
SDR03 Series, Thick Film, 1kOhm, 0.3W, ±5%, -55°C~155°C