SDQ25-471-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SDQ25-471-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 472.4UH SMD
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Arrays, Signal Transformers
Core Material :
Ferrite
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Height :
0.098 2.50mm
Current Saturation - Series :
93mA
Resistance :
4.25Ohm
Number of Coils :
2
Current Rating - Parallel :
243mA
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Surface Mount
Inductance - Series :
1.8 mH
Depth :
5.2mm
Military Standard :
Not
Inductance - Connected In Parallel :
472.4μH
DC Resistance (DCR) - Parallel :
4.25Ohm
Length :
5.2mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
DC Resistance (DCR) - Series :
16.99Ohm
Current Saturation - Parallel :
185mA
Size / Dimension :
0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Inductance - Parallel :
472.4 μH
Package / Case :
Nonstandard
Weight :
453.59237mg
Published :
Termination :
SMD/SMT
Shielding :
Shielded
Current Rating - Series :
121mA
Mounting Type :
Surface Mount
Max DC Current :
185mA
Series :
SDQ
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance - Connected In Series :
1.8mH
Factory Lead Time :
16 Weeks
Inductance :
470 µH
Current :
121mA
Test Frequency :
100kHz
Width :
5.207mm
Number of Pins :
4
Datasheets
SDQ25-471-R
Eaton-Electronics Division SDQ25-471-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD