SDQ12-2R2-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SDQ12-2R2-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 2.25UH SMD
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Arrays, Signal Transformers
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Saturation - Parallel :
2.03A
Shielding :
Shielded
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-40°C
DC Resistance (DCR) - Series :
390.8mOhm
Inductance - Connected In Series :
9μH
Inductance - Series :
9 μH
Width :
5.207mm
Published :
Resistance :
97.7mOhm
Inductance - Parallel :
2.25 μH
Max Operating Temperature :
125°C
Current Rating - Parallel :
1.6A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Termination :
SMD/SMT
Inductance - Connected In Parallel :
2.25μH
Mount :
Surface Mount
Current Saturation - Series :
1.01A
Max DC Current :
2.03A
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) - Parallel :
97.7mOhm
Weight :
453.59237mg
Current :
800mA
Current Rating - Series :
800mA
Series :
SDQ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Coils :
2
Package / Case :
Nonstandard
Height :
0.047 1.19mm
Size / Dimension :
0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
Number of Pins :
4
Length :
5.207mm
Inductance :
2.2 µH
Datasheets
SDQ12-2R2-R
Eaton-Electronics Division SDQ12-2R2-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD