SDM65-12-U-P5
Mfr.Part #
SDM65-12-U-P5
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
60W
Operating Temperature :
0°C~40°C
Input Connector :
IEC 320-C14
Efficiency :
Level VI
Current - Output (Max) :
5A
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Voltage - Output :
12V
Region Utilized :
International
RoHS Compliant
Weight :
0.684lb 310.26g
Size / Dimension :
4.69Lx2.36W x 1.42 H 119.0mmx60.0mmx36.0mm
Form :
Desktop (Class I)
No Load Power Consumption :
210mW Max
Series :
SDM65-U (65W)