SD09A105E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SD09A105E
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
THYRISTOR DO-41 T&R 5K
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Thyristors - SCRs
Product Type :
Programmable Oscillators
Frequency :
105 MHz
Base Product Number :
SD09A105
Length :
5 mm
Product Status :
Active
Series :
Termination Style :
SMD/SMT
Brand :
Product Category :
Programmable Oscillators
Height :
1.5 mm
Minimum Operating Temperature :
- 10 C
Width :
3.2 mm
Product :
Standard Oscillators
Current Rating :
60 mA
RoHS :
Details
Subcategory :
Oscillators
Frequency Stability :
25 ppm