SCV301LSN45T1G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SCV301LSN45T1G
Manufacturer
onsemi
Package / Case
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Datasheet
Download
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 5TSOP
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Supervisors
Undervoltage Threshold :
4.41V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Base Part Number :
SCV301
Min Supply Voltage :
800mV
Operating Supply Current :
500nA
Number of Pins :
5
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Accuracy :
2 %
Max Supply Current :
1.4µA
Mounting Type :
Surface Mount
Watchdog Timer :
No
Max Reset Threshold Voltage :
4.59V
Number of Voltages Monitored :
1
Type :
Simple Reset/Power-On Reset
Reset :
Active Low
Output :
Open Drain or Open Collector
Overvoltage Threshold :
4.59V
Min Reset Threshold Voltage :
4.41V
Voltage - Threshold :
4.5V
Max Supply Voltage :
10V
Published :
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA