SCSF1206S1-R005F
Mfr.Part #
SCSF1206S1-R005F
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 0.005 OHM 1% 1W 1206
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
SCSF1206S1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Resistance :
5mOhm
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Current Sense
Composition :
Metal Foil
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
SCSF1206S1-R005F
SCSF1206S1 Series, Metal Foil, 5mOhm, 1W, ±1%,