SCSF0805SF-R020F
Mfr.Part #
SCSF0805SF-R020F
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES 0.02 OHM 1% 1/3W 0805
Series :
SCSF0805SF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
Operating Temperature :
-55°C~170°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
20mOhm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
SCSF0805SF-R020F
Delta Electronics SCSF0805SF-R020F
SCSF0805SF Series, Metal Foil, 20mOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~170°C