SCSF0805SD-R005F
Mfr.Part #
SCSF0805SD-R005F
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES 0.005 OHM 1% 1/2W 0805
Series :
SCSF0805SD
Resistance :
5mOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Datasheets
SCSF0805SD-R005F
SCSF0805SD Series, Metal Foil, 5mOhm, 0.5W 1/2W, ±1%,