SCSF0603SD-R010J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SCSF0603SD-R010J
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 0.01 OHM 5% 1/2W 0603
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Foil
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Series :
SCSF0603SD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Current Sense
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Resistance :
10MOhm
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
SCSF0603SD-R010J
SCSF0603SD Series, Metal Foil, 10mOhm, 0.5W 1/2W, ±5%,