SCPH73-220
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SCPH73-220
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 1.38A 170MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Height :
3.6068mm
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Nonstandard
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Shielded
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
18 Weeks
DC Resistance (DCR) :
170mOhm Max
Inductance :
22μH
Test Frequency :
1kHz
Current Rating (Amps) :
1.38A
Width :
7.493mm
Length :
7.493mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Current - Saturation :
1A
Height Seated (Max) :
0.142 3.60mm
Mount :
Surface Mount
Series :
SCPH73
Current Rating :
1A
Size / Dimension :
0.295Lx0.295W 7.50mmx7.50mm
Datasheets
SCPH73-220
Signal Transformer SCPH73-220
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD