SCMS5D25-820
Mfr.Part #
SCMS5D25-820
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 82UH 670MA 790MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
2.794mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Series :
SCMS5D25
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
5.207mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating :
670mA
Size / Dimension :
0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
Test Frequency :
100kHz
Package / Case :
Nonstandard
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
5.207mm
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
670mA
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
DC Resistance (DCR) :
790mOhm Max
Shielding :
Shielded
Mount :
Surface Mount
Inductance :
82μH
Published :
Current - Saturation :
380mA
Datasheets
SCMS5D25-820
Signal Transformer SCMS5D25-820
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD