SCMD4D10-150
Mfr.Part #
SCMD4D10-150
Description
FIXED IND 15UH 500MA 900MOHM SMD
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Shielding :
Unshielded
Current Rating (Amps) :
500mA
Current - Saturation :
670mA
Published :
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Test Frequency :
100kHz
Tolerance :
±20%
Length :
6.4008mm
DC Resistance (DCR) :
900mOhm Max
Series :
SCMD4D10
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Size / Dimension :
0.252Lx0.197W 6.40mmx5.00mm
Current Rating :
670mA
Inductance :
15μH
Height :
1.1938mm
Width :
5.0038mm
Datasheets
SCMD4D10-150
Signal Transformer SCMD4D10-150
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD