SCMD4D10-100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SCMD4D10-100
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 640MA 600MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current Rating (Amps) :
640mA
Length :
6.4008mm
DC Resistance (DCR) :
600mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current - Saturation :
820mA
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Inductance :
10μH
Shielding :
Unshielded
Height :
1.1938mm
Width :
5.0038mm
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
SCMD4D10
Size / Dimension :
0.252Lx0.197W 6.40mmx5.00mm
Current Rating :
820mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Test Frequency :
100kHz
Package / Case :
Nonstandard
Factory Lead Time :
18 Weeks
Datasheets
SCMD4D10-100
Signal Transformer SCMD4D10-100
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD