SCIHP1338-2R2M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SCIHP1338-2R2M
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2UH 16A 8 MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Length :
13.7922mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
16A
Shielding :
Shielded
Width :
12.9032mm
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating :
25A
Min Operating Temperature :
-55°C
Current - Saturation :
25A
DC Resistance (DCR) :
8mOhm Max
Height :
3.81mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
2.2μH
Size / Dimension :
0.543Lx0.508W 13.80mmx12.90mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
SCIHP1338
Package / Case :
Nonstandard
Test Frequency :
200kHz
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Inductance Frequency - Test :
200kHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Type :
Wirewound
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
SCIHP1338-2R2M
Signal Transformer SCIHP1338-2R2M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD