SCIHP0750-1R0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SCIHP0750-1R0
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1UH 13A 9 MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
9mOhm
Inductance Frequency - Test :
200kHz
Current - Saturation :
16A
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.287Lx0.268W 7.30mmx6.80mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Nonstandard
Inductance :
1μH
Series :
SCIHP0750
Shielding :
Unshielded
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Type :
Wirewound
Current Rating (Amps) :
13A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
SCIHP0750-1R0
Signal Transformer SCIHP0750-1R0
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD