SCH53-4R7
Mfr.Part #
SCH53-4R7
Description
FIXED IND 4.7UH 2A 96 MOHM SMD
Height :
3.2004mm
Inductance Frequency - Test :
7.96kHz
Factory Lead Time :
12 Weeks
Current Rating :
1.68A
Published :
Series :
SCH53
Size / Dimension :
0.236Lx0.213W 6.00mmx5.40mm
Tolerance :
±20%
Length :
5.9944mm
Test Frequency :
7.96kHz
Width :
5.4102mm
Current - Saturation :
1.68A
DC Resistance (DCR) :
96mOhm Max
Inductance :
4.7μH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.126 3.20mm
Current Rating (Amps) :
2A
Datasheets
SCH53-4R7
Signal Transformer SCH53-4R7
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD