SCH53-470
Mfr.Part #
SCH53-470
Description
FIXED IND 47UH 700MA 770MOHM SMD
Length :
5.9944mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.213W 6.00mmx5.40mm
Height :
3.2004mm
Current Rating :
530mA
Test Frequency :
1kHz
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
700mA
Inductance :
47μH
DC Resistance (DCR) :
770mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.126 3.20mm
Series :
SCH53
Current - Saturation :
530mA
Width :
5.4102mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Datasheets
SCH53-470
Signal Transformer SCH53-470
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD