SCF-03-65JV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SCF-03-65JV
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 6.5MH 3A 2LN TH
Stock
358
In Stock :
358
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Common Mode Chokes
Number of Lines :
2
Size / Dimension :
0.591Lx0.551W 15.00mmx14.00mm
Packaging :
Tray
Inductance @ Frequency :
6.5mH @ 10kHz
Mounting Type :
Through Hole
Height (Max) :
0.591 15.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Filter Type :
Power Line
Operating Temperature :
25°C~120°C
Current Rating (Max) :
3A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
27 Weeks
DC Resistance (DCR) (Max) :
70mOhm
Voltage - Rated DC :
250V
Datasheets
SCF-03-65JV
KEMET SCF-03-65JV
SCF-03-65JV datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from KEMET stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD