SCEPI1010-220
Mfr.Part #
SCEPI1010-220
Description
FIXED IND 22UH 6A 25 MOHM SMD
Height :
10.3124mm
Inductance :
22μH
Length :
11.303mm
Height Seated (Max) :
0.406 10.30mm
Current Rating (Amps) :
6A
Test Frequency :
100kHz
Series :
SCEPI1010
Published :
Current Rating :
3.3A
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size / Dimension :
0.445Lx0.295W 11.30mmx7.50mm
Width :
7.493mm
DC Resistance (DCR) :
25mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current - Saturation :
3.3A
Datasheets
SCEPI1010-220
Signal Transformer SCEPI1010-220
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD