SCEP134S-4R8
Mfr.Part #
SCEP134S-4R8
Description
FIXED IND 4.8UH 9.8A 12 MOHM SMD
DC Resistance (DCR) :
12mOhm Max
Current Rating :
9.3A
Current Rating (Amps) :
9.8A
Current - Saturation :
9.3A
Height Seated (Max) :
0.193 4.90mm
Length :
13.8938mm
Width :
13.8938mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Series :
SCEP134S
Inductance :
4.8μH
Height :
4.9022mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Size / Dimension :
0.547Lx0.547W 13.90mmx13.90mm
Tolerance :
±20%
Test Frequency :
100kHz
Published :
Datasheets
SCEP134S-4R8
Signal Transformer SCEP134S-4R8
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD