SCEP134H-1R2
Mfr.Part #
SCEP134H-1R2
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.2UH 15A 4 MOHM SMD
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-40°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.547Lx0.547W 13.90mmx13.90mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Test Frequency :
100kHz
Length :
13.8938mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Current Rating :
21A
Height :
4.9022mm
Package / Case :
Nonstandard
Current Rating (Amps) :
15A
Width :
13.8938mm
Inductance :
1.2μH
Current - Saturation :
21A
Height Seated (Max) :
0.193 4.90mm
DC Resistance (DCR) :
4mOhm Max
Series :
SCEP134H
Datasheets
SCEP134H-1R2
Signal Transformer SCEP134H-1R2
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD