SCEP125U-2R2
Mfr.Part #
SCEP125U-2R2
Description
FIXED IND 2.2UH 13.5A 5.4MOHM SM
Current Rating (Amps) :
13.5A
Series :
SCEP125U
Tape and Reel (TR)
Type :
Wirewound
Height :
5.7912mm
Width :
12.9032mm
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
5.4mOhm Max
Length :
12.9032mm
Size / Dimension :
0.508Lx0.508W 12.90mmx12.90mm
Published :
Test Frequency :
100kHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Inductance :
2.2μH
Current - Saturation :
14.8A
Height Seated (Max) :
0.228 5.80mm
Current Rating :
14.8A
Datasheets
SCEP125U-2R2
Signal Transformer SCEP125U-2R2
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD