SCB63C-180
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SCB63C-180
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 18UH 1.45A 152MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Saturation :
570mA
Height :
2.9972mm
Package / Case :
Nonstandard
DC Resistance (DCR) :
152mOhm Max
Current Rating :
570mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Test Frequency :
1kHz
Mount :
Surface Mount
Length :
6.1976mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.244Lx0.244W 6.20mmx6.20mm
Inductance :
18μH
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
1.45A
Series :
SCB63C
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Shielding :
Shielded
Width :
6.1976mm
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Datasheets
SCB63C-180
Signal Transformer SCB63C-180
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD