SC62CB-820
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SC62CB-820
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 82UH 610MA 670MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.244W 6.30mmx6.20mm
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.098 2.50mm
Width :
6.1976mm
Tolerance :
±20%
Current Rating :
610mA
Min Operating Temperature :
-40°C
Inductance :
82μH
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Length :
6.2992mm
Current Rating (Amps) :
610mA
Shielding :
Shielded
Test Frequency :
100kHz
DC Resistance (DCR) :
670mOhm Max
Series :
SC62CB
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Current - Saturation :
360mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Nonstandard
Datasheets
SC62CB-820
Signal Transformer SC62CB-820
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD