SC54B-120
Mfr.Part #
SC54B-120
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 12UH 1.9A 120 MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating :
1.4A
Current - Saturation :
1.4A
Factory Lead Time :
18 Weeks
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
6.096mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
4.8514mm
Current Rating (Amps) :
1.9A
Series :
SC54B
Type :
Wirewound
Width :
5.588mm
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.240Lx0.220W 6.10mmx5.60mm
Inductance :
12μH
Test Frequency :
2.52MHz
Package / Case :
Nonstandard
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.191 4.85mm
Tolerance :
±20%
Datasheets
SC54B-120
Signal Transformer SC54B-120
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD