SC53LC-4R7
Mfr.Part #
SC53LC-4R7
Description
FIXED IND 4.7UH 2.8A 60 MOHM SMD
Width :
5.3086mm
Current - Saturation :
1.87A
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
±30%
Current Rating :
2.8A
Published :
Shielding :
Shielded
Current Rating (Amps) :
2.8A
Series :
SC53LC
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
5.3086mm
Inductance :
4.7μH
Min Operating Temperature :
-40°C
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Test Frequency :
100kHz
DC Resistance (DCR) :
60mOhm Max
Size / Dimension :
0.209Lx0.209W 5.30mmx5.30mm
Datasheets
SC53LC-4R7
Signal Transformer SC53LC-4R7
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD