SC53LC-221
Mfr.Part #
SC53LC-221
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 220UH 390MA 2.04OHM SM
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Test Frequency :
100kHz
Size / Dimension :
0.209Lx0.209W 5.30mmx5.30mm
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Width :
5.3086mm
Current Rating :
180mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height :
2.9972mm
Tolerance :
±20%
Length :
5.3086mm
Shielding :
Shielded
Package / Case :
Nonstandard
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Amps) :
390mA
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
18 Weeks
DC Resistance (DCR) :
2.04Ohm Max
Inductance :
220μH
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Saturation :
180mA
Series :
SC53LC
Datasheets
SC53LC-221
Signal Transformer SC53LC-221
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD