SC53FU-391
Mfr.Part #
SC53FU-391
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 390UH 230MA 4.8OHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Width :
5.207mm
Series :
SC53FU
Shielding :
Unshielded
Published :
Current - Saturation :
230mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Test Frequency :
100kHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Package / Case :
Nonstandard
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.126 3.20mm
Height :
3.2004mm
Inductance :
390μH
Type :
Wirewound
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Amps) :
230mA
DC Resistance (DCR) :
4.8Ohm Max
Current Rating :
230mA
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
5.207mm
Datasheets
SC53FU-391
Signal Transformer SC53FU-391
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD