SC511MF-5R6
Mfr.Part #
SC511MF-5R6
Description
FIXED IND 5.6UH 1.25A 145MOHM SM
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Length :
5.207mm
Width :
5.207mm
Series :
SC511MF
Published :
Shielding :
Shielded
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-40°C
Size / Dimension :
0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
Test Frequency :
100kHz
Current Rating (Amps) :
1.25A
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±20%
Current - Saturation :
830mA
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Current Rating :
1.25A
DC Resistance (DCR) :
145mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance :
5.6μH
Datasheets
SC511MF-5R6
Signal Transformer SC511MF-5R6
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD