SC5040F-220
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SC5040F-220
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 6.5A 34.2MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Height :
11.43mm
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
18 Weeks
Package / Case :
Nonstandard
Type :
Wirewound
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
19.05mm
Current Rating (Amps) :
6.5A
Published :
Inductance :
22μH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Width :
15.748mm
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.450 11.43mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating :
10.6A
Series :
SC5040F
Current - Saturation :
10.6A
Test Frequency :
100kHz
Size / Dimension :
0.750Lx0.620W 19.04mmx15.74mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
34.2mOhm Max
Shielding :
Unshielded
Datasheets
SC5040F-220
Signal Transformer SC5040F-220
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD