SC5022C-220
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SC5022C-220
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 3.8A 59 MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Length :
19.05mm
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
7.62mm
Series :
SC5022C
Current - Saturation :
6A
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Current Rating :
6A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
3.8A
DC Resistance (DCR) :
59mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance :
22μH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Test Frequency :
100kHz
Width :
15.748mm
Published :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.750Lx0.620W 19.04mmx15.74mm
Package / Case :
Nonstandard
Datasheets
SC5022C-220
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD