SC43B-8R2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SC43B-8R2
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 8.2UH 1.45A 146MOHM SM
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
4.2926mm
Current - Saturation :
920mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-40°C
DC Resistance (DCR) :
146mOhm Max
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance Frequency - Test :
7.96MHz
Composition :
Wirewound
Current Rating (Amps) :
1.45A
Tolerance :
±20%
Type :
Wirewound
Length :
4.8006mm
Inductance :
8.2μH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Series :
SC43B
Factory Lead Time :
18 Weeks
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Package / Case :
Nonstandard
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.189Lx0.169W 4.80mmx4.30mm
Current Rating :
1.45A
Test Frequency :
7.96MHz
Shielding :
Unshielded
Mount :
Surface Mount
Datasheets
SC43B-8R2
Signal Transformer SC43B-8R2
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD