SC414MF-560
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SC414MF-560
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 56UH 380MA 1.48OHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Min Operating Temperature :
-40°C
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current Rating :
380mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Length :
4.2926mm
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Test Frequency :
100kHz
Package / Case :
Nonstandard
Size / Dimension :
0.169Lx0.169W 4.30mmx4.30mm
Inductance :
56μH
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
380mA
Shielding :
Shielded
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Saturation :
380mA
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
SC414MF
DC Resistance (DCR) :
1.48Ohm Max
Width :
4.2926mm
Datasheets
SC414MF-560
Signal Transformer SC414MF-560
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD